Goldlogger

Bilişim ve siber suçlar, internetin yaygınlaşması ile beraber ortaya çıkan kavramlardır. İnternet üzerinden işlenen suçlarla mücadele edebilmek için oluşturulan kanuni düzenlemeler ve bu düzenlemelerin yaptırımlarına yardımcı olmak için geliştirilen teknolojiler de artık hayatımızın birer parçası oldular. 23 Mayıs 2007 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kanun gereği üçüncü şahıslara internet erişimi sağlayan kuruluşların sundukları internet erişimini kontrol altına alıp raporlamaları gerekiyor. GOLD DATA olarak internet erişimi sunan kurumların bu ihtiyacını karşılayabilmeleri için geliştirdiğimiz yazılım programımız Goldlogger ile siz de yasal sorumluluklarınızı kolayca yerine getirebilirsiniz. Goldlogger ile birlikte ağınız üzerinden internete bağlanan kişilerin veri akışları ve ziyaret ettikleri siteler ayrıntılı bir şekilde otomatikman raporlanır. Buradaki amaç, internet üzerinden işlenen olası bir suçun ve suçlunun tespit edilmesini kolaylaştırmaktır.

  • Goldlogger kullanılan ağlarda yetkili kişiler kullanıcıların TC Kimlik ya da pasaport numarasını kendi cihazlarına manuel olarak girerek internete bağlanmalarını sağlarlar.
  • Fazla talepten ötürü olası bir yığılmanın önüne geçmek için Goldlogger’ın telefon numarası ile şifre gönderimi özelliği kullanılabilir. Bu seçenekte ağınız üzerinden internete erişmek isteyen kullanıcılardan log in sayfasında telefon numaraları istenir. Cep telefonu numarasını giren kullanıcılara ağa bağlanabilmeleri için belirlediğiniz şifre gönderilir ve böylece bağlantı kurulur.
  • Havaalanı gibi mekanlarda kullanım kolaylığı sağlaması açısından; internete erişmek isteyen kişinin kimlik tanımlama işlemi yapıldıysa (check in) kullanıcı kendi cihazından bağlanmak istediğinde karşısına TC kimlik veya pasaport numarasını girmesi istenen bir ekran ve kabul metni çıkar.

Goldlogger, kullanıcıların aktif olmadan önce şifre veya numara girişi yaptıkları log in sayfasında firmanızın reklam ve logosunu kullanmanıza olanak sağlayarak görsel zenginlik oluşturur. Goldlogger kullanıcısı firmalar erişim sağladıkları kişilerin ziyaret ettikleri siteleri, ziyaret saat ve sürelerini depolamış olurlar. Bunun yanı sıra kimlik, cep telefonu ve oda numarası ile IP adresi gibi bilgiler de kayıt altına alınır. Yasak sitelere erişimi engelleyen Goldlogger firma içindeki IP dağılımlarını da yönetir ve IP tabanlı bir güvenlik duvarı oluşturur. Goldlogger’ın en önemli özelliklerinden birisi ise depolanan bilgilerin daha sonra değiştirilemeyecek biçimde koruma altına alınmış olmasıdır.

Emniyet birimlerinin kurumunuzdan internet erişim bilgilerini istemesi halinde yazılımdaki Hash algoritma eldeki bilgilerin sonradan müdahale ile değiştirilmediğini ispatlar. Goldlogger için gerekli teknik altyapı ADSL / Access Point bağlantılı 256+ MB mem+, 20+ GB HD, XP Pro,2 Eth. kartıdır.

* Bu hizmet hakkında iletişime geçmek için TIKLAYIN *